Продавець Інтернет-магазин "Діткам" розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
295 відгуків
Інтернет-магазин "Діткам"
+380 (96) 833-57-83

Поради для мам: чистка м'яких іграшок будинку

Поради для мам: чистка м'яких іграшок будинку

М'які іграшки – це улюблені друзі діток. І справді, кожен з нас згадує свою улюблену дитячу іграшку з теплотою. Для того щоб вони приносили тільки радість і приємні спогади, потрібно не тільки вміти правильно вибрати їх, але правильно доглядати за ними.

Мало того, що у дитини може виявитися алергія на матеріали, з яких виготовляються м'які друзі – плюш, повсть, штучне хутро, велюр, оксамит, трикотаж та інші, оскільки вони швидко брудняться, притягують до себе пил, волосся, ниточки. Ці предмети також можуть викликати подразнення шкіри, слизової оболонки очей, потрапити в дихальні шляхи малюка або бути поглинутими всередину.

Методи чищення м'яких іграшок.

Щоб уникнути неприємних ситуацій, описаних вище, використовуйте перевірені методи очищення іграшок від бруду і пилу:

Машинне прання. Для неї краще підібрати дитячий порошок. Краще перевірений - той, яким ви перете речі малюка – так ви будете впевнені в його безпеці.
Іграшку помістіть всередину мішка для прання або наволочки, пелюшки, дрібної сітки. Режим прання вибирайте делікатний/ручний. Температура повинна бути не вище тієї, яка зазначена на ярлику виробником.
Після закінчення прання ретельно просушіть (краще на свіжому повітрі). Переконайтеся в тому, що іграшка просохла остаточно. У недосушеному матеріалі можуть почати розвиватися бактерії, грибки;

Ручне прання. Може бути застосована, якщо іграшки невеликого розміру, і легко піддаються віджиму. Тут також використовуйте дитячий порошок для ручного прання або дитяче мило. Температура води – 40*С.
Порошок попередньо розчиніть у воді, замочіть туди іграшки хвилин на 10-15. З милом вчините так: покладіть всіх "вихованців" у воду, щоб просочилися, потім ретельно намильте, дайте полежати 5-10 хвилин. Добре виперіть. Якщо текстура, скористайтесь м'якою щіткою. По закінченні прання важливо ретельно їх прополоскати та просушити.

Суха чистка. Для цієї мети прекрасно підійде великий поліетиленовий мішок або широкий пакет. Покладіть туди іграшки і насипте півсклянки-стакан звичайної харчової соди. Вона чистить і володіє дезінфікуючими властивостями. У зимовий час можна робити це за допомогою снігу (тільки в мороз, інакше вологий сніг намочить іграшки).
Щільно закривши мішок, ретельно і довго потрясіть його. Не шкодуйте сил. Після цього дістаньте іграшки і почистіть щіткою з довгою жорсткою щетиною, зчищаючи всю соду. Після цього можна провітрити їх на свіжому повітрі.

Якщо іграшки занадто великі і немає можливості їх потрясти, скористайтесь пилососом з насадкою для чищення м'яких меблів;

Чистка холодом/гарячим повітрям/паром. Пил – це прекрасне середовище для проживання пилових кліщів. Щоб позбутися від них, потрібно влаштовувати м'яким іграшкам «шокотерапію».
Взимку в мороз, а влітку в спеку виносьте їх на балкон. Можна потримати іграшки в морозильній камері кількох годин, попередньо поклавши їх всередину пакета.
Хорошим засобом стане обробка їх гарячим пором за допомогою відпарювача або парової праски. Це вбиває хвороботворні мікроби зовні і всередині. Після чого висушіть їх.

Додаткові поради з чищення та дезінфекції іграшок.

У справі чистоти важливо дотримуватися режиму. Проводьте подібні обробки не рідше 2-3 разів на місяць. Пам'ятайте про те, що дитячі іграшки можна обробляти засобами побутової хімії. Це може серйозно нашкодити здоров'ю вашого чада.

Батарейки, блоки живлення необхідно виймати перед обробкою парою і пранням. Якщо немає такої можливості, використовуйте тільки сухий спосіб.

Якщо на іграшках є плями, які ви не можете відіпрати, не поспішайте нести їх в хімчистку - скористайтеся народними засобами.

 Якщо є плями крові, фруктових соків спробуйте вивести їх за допомогою пероксиду водню (перекис). Змочіть пляма перекисом і дайте трохи полежати, потім виперіть звичайним способом;

 Плями від жиру попередньо протріть медичним спиртом або горілкою, потім періть, як звичайно;

 Плями від трави або чорнила кулькової ручки допоможе вивести кухонна сіль – 1 столова ложка на 1 склянку води. Замочити в цьому розчині іграшку на 20-30 хвилин, потім випрати.

Сподіваємося, що ці нехитрі поради допоможуть вам зберегти улюблених малюком вихованців у чистоті і належному стані на довгі роки. Радості вам і здоров'я!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner